+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod

Muzea a galerie v okolí - Dolce Villa Hotel

 • Muzeum a archív populární hudby

  Muzeum a archív populární hudby

  Bělohorská 201/150, Praha, 16900

  (ve vzdálenosti 3,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Popmuseum je, jako jediné muzeum ve střední Evropě, zaměřeno na populární hudbu. Můžete si zde prohlédnout stálou expozici hudebních nástrojů, především elektrických kytar československé výroby a vybraných nástrojů klávesových, které byly v bývalém Československu používány. Kromě toho nabízí krátkodobé tématické výstavy, poskytuje informační servis týkající se historie československé populární hudby a spravuje archiv písemných dokumentů, nahrávek, hudebních nástrojů a přístrojů a mnoho dalších.
 • Muzeum MHD-vozovna Střešovice

  Muzeum MHD-vozovna Střešovice

  Patočkova 4, Praha, 16200

  (ve vzdálenosti 4,5 km od Dolce Villa Hotel)

  V tramvajové vozovně v Praze - Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě České republiky. Stálá expozice "Muzea městské hromadné dopravy v Praze" byla otevřena v květnu 1993. Veřejnosti jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů - modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek, plánků. Už samotná vozovna byla v roce 1991 vyhlášena technickou památkou. Byla postavena v roce 1909 a je typickou ukázkou účelových dopravních staveb Elektrických podniků hlavního města Prahy z období počátků pražské městské hromadné dopravy. Svému účelua to deponování a údržbě tramvajových vozidel sloužila až do roku 1992, kdy byla zahájena její adaptace na muzeum. Dne 21. července 1998 byl soubor 50 historických vozidel městské hromadné dopravy a 34 dalších sbírkových předmětů v Muzeu prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku.

 • Muzeum a galerie Miniatur

  Muzeum a galerie Miniatur

  Strahovské nádvoří 11, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 4,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum a galerie nabízí pohled mikroskopem na nejmenší umělecká díla na světě. V expozici najdete např: podkovanou blechu, nejmenší knížku na světě o rozměrech 0,9 mm x 0,9 mm či miniaturní repliky slavných pláten.

  Otevírací doba denně 9.00–17.00

 • Památník národního písemnictví

  Památník národního písemnictví

  Strahovské nádvoří 1/132, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 4,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Specializované muzeum České republiky s funkcí sbírkotvornou, vědeckou, kulturní, osvětovou, vzdělávací a metodickou. V "Památníku" najdete mimo jiného literární archiv jehož součástí je i fotoarchiv, videotéka a fonotéka a výstřižkový archiv. Dále se tu nachází rozsáhlá knihovna s mnoha unikátními díly a shromážděny jsou zde i umělecké sbírky výtvarného umění a exlibris.
 • Galerie Miro

  Galerie Miro

  Strahovské nádvoří 1/132, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 4,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie MIRO byla založena v roce 1987 v Berlíně. V roce 1994 byla otevřena česká pobočka v Praze v kostele sv. Rocha v areálu Strahovského kláštera. Galerie spolupracuje s partnery z celého světa a může tak nabídnout díla klasiků jakými jsou Chagall, Picasso, Braque, Dalí, Miró, Warhol a mnoha dalších, což tvoří základ její výstavní činnosti. Sporadicky organizuje i výstavy současných českých a zahraničních výtvarníků.
 • Ekotechnické muzeum

  Ekotechnické muzeum

  Papírenská 6, Praha, 16000

  (ve vzdálenosti 5,0 km od Dolce Villa Hotel)

  Ekotechnické muzeum se nachází v budově staré kanalizační čistírny v Praze 6. Jde o unikátní technickou památku z roku 1906 s dochovaným zařízením. Součástí prohlídek jsou exkurse do rozsáhlého podzemí, v budově jsou provozuschopné parní stroje. Otevřeno o víkendech od května do října. Prohlídky s průvodcem v 10.30, 12.30, 14.30 a 16.00 hodin. Skupinové exkurse nad 10 osob možné kdykoliv po telefonické dohodě na uvedeném čísle nebo na 603 357 259. Vstupné: dospělí 50,- Kč, děti, studenti, důchodci 30,- Kč, rodiny s dětmi 100,- Kč. Prohlídka trvá přibližně jednu hodinu.
 • Galerie Josefa Sudka

  Galerie Josefa Sudka

  Úvoz 24, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 5,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie se nachází v prostorách domu U Luny, který od roku 1959 až do své smrti obýval český fotograf Josef Sudek. Tento dům převzalo do své správy Uměleckoprůmyslové muzeum a zpřístupnilo zde velkou část fotografické pozůstalosti této osobnosti moderní české fotografie s důrazem na meziválečnou tvorbu.
 • Národní galerie-Šternberský palác

  Národní galerie-Šternberský palác

  Hradčanské nám. 15, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 5,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Šternberský palác na Hradčanském náměstí je významnou barokní památkou, která vznikla, podobně jako zámek v Tróji, na objednávku hraběte Václava Vojtěcha ze Šternberka. Již od roku 1819 byla budova využívána Společností vlasteneckých přátel umění pro galerijní potřeby - bohužel pouze 50 let. Poté se zde změnilo majitel a budova byl a využívána "Ústav idiotů", zvaný Ernestinum a po roce 1919 tu Ministerstvo národní obrany zřídilo intendantní školu. Od roku 1946 začala Šternberský palác využívat a stavebně upravovat Národní Galerie, která sem umístila své sbírky. V současné době je zde prezentována expozice evropského umění od antiky do závěru baroka.
 • Muzeum hracích strojů

  Muzeum hracích strojů

  Hradčanské nám. 60/12, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 5,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum bylo založeno v březnu 2005 za účelem prezentace historických hudebních automatických strojů, mechanických gramofonů a fonografů a zároveň pro zachování důkazů uměleckého hudebního a technického umu našich předků v oblasti automatických hudebních strojů. Stálá expozice soukromých sbírek nabízí historii mechanických gramofonů a fonografů, orchestrionů, flašinetů, kolovrátků, polyfonů pocházejících z dílen českých i zahraničních mistrů.

  Otevírací doba denně 10 - 18 hod

  Vstupné Dospělí 100 Kč Děti a studenti 50 Kč

 • Kabinet české grafiky

  Kabinet české grafiky

  Pražský hrad - Slévárenský dvůr, Praha, 11900

  (ve vzdálenosti 5,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie s největším výběrem současné české grafiky.
 • Galerie-Art Patchwork studio

  Galerie-Art Patchwork studio

  Bubenečská 43, Praha, 16000

  (ve vzdálenosti 5,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Prodejní expozice a dílna uměleckého patchworku.
 • Historická lékárna

  Historická lékárna

  Nerudova 32, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 5,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Obraz lékáren v českých zemích od dob renesance až po 19. století. Sbírka starého lékárenství čítá několik tisíc předmětů. Vznikla před více než sto lety díky velkorysým darům uvědomělých českých lékárníků. Muzeum ji dále rozšiřovalo také během 20. století. Její součástí se stal v roce 1973 mobiliář lékárny "U zlatého lva".
 • Galerie Montanelli

  Galerie Montanelli

  Nerudova 13, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 5,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie se zaměřuje jak na výstavy zahraničního i domácího současného umění v Praze, tak i na prezentaci českého výtvarného umění v zahraničí (především v Německu - Berlín, Frankfurt, ad.).
 • Galerie Anderle

  Galerie Anderle

  Pelléova 10, Praha, 16000

  (ve vzdálenosti 5,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie nabízí stálou expozici celoživotního díla Jířího Anderle spolu s jeho sbírkou primárního umění Afriky. Dále nabízí výstavy v Kabinetu grafiky a v galerii In Camera.
 • Muzeum hraček Praha

  Muzeum hraček Praha

  Jiřská 6, Praha, 11900

  (ve vzdálenosti 5,5 km od Dolce Villa Hotel)

  V budově Starého purkrabství na Pražském hradě je umístěna expozice starých evropských a amerických hraček, která je doplněna částí rodinné sbírky filmaře a karikaturisty Ivana Steigera.
 • Pedagogické muzeum J. A. Komenského

  Pedagogické muzeum J. A. Komenského

  Valdštejnská 161/20, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 5,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Myšlenka založit pedagogické muzeum vznikla koncem 19. století a realizována pak byla na Jubilejní zemské výstavě v Praze v roce 1891. Muzeum dokumentovalo nejen vývoj a postupné přeměny českého školství, ale uchovávalo i množství historických dokumentů, pedagogických časopisů, učebnic a nejrůznějších školních pomůcek. Toto muzeum patří mezi nejstarší muzea v naší zemi a řadí se i k nejstarším světovým muzeím tematicky zaměřeným na problematiku školství. V současnosti je Pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze státním resortním muzeem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

  Otevírací doba Út - Ne 10:00 - 12:30 a 13:00 - 17:00

  Vstupné dospělí 40,- Kč děti, důchodci a ZTP 20,- Kč

 • Česká galerie

  Česká galerie

  Malostranské náměstí 7/19, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 5,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Česká galerie je prodejní galerií, která nabízí prezentační prostory pro převážně české současné výtvarné umění jako je malba, plastika, grafika a umělecké sklo. Expozice obrazů, plastik a uměleckého skla.
 • Galerie Josefa Adamce

  Galerie Josefa Adamce

  Na Špejcharu 3, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 5,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie s expozicí děl současných umělců hlásících se ke křesťanské spiritualitě.
 • Galerie Millennium

  Galerie Millennium

  Tržiště 5, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 5,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie nabízí díla současných autorů i příslušníků avantgardy Adolfa Hoffmeistera a Bedřicha Stefana.
 • Galerie Reon - Muzeum Argondie

  Galerie Reon - Muzeum Argondie

  Petřínské sady 417-residence Nebozízek, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 5,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie a muzeum Reon vystavuje fantastické a mystické obrazy malované renesanční technikou, kterou vytvořil malíř Reon. Po více než 60ti výstavách v Evropě i USA jsou tyto obrazy presentovány i v tajemném areálu Magické jeskyně v prostředí petřínského parku.
 • Muzeum pražského jezulátka

  Muzeum pražského jezulátka

  Karmelitská 385/9, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 5,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum světoznámé sošky Pražského Jezulátka se nachází v chrámu Panny Marie Vítězné. Je zde vystavena řada kultovních předmětů: kalichy, obrazy, kříže, skulptury a především část vzácného souboru textilií z šatníčku Jezulátka.
 • Wax muzeum Praha (Mostecká)

  Wax muzeum Praha (Mostecká)

  Mostecká 18, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 5,8 km od Dolce Villa Hotel)

  První muzeum voskových figurín bylo otevřeno v březnu roku 1997 a na jeho exponátech pracují výhradně čeští sochaři, architekti a vizážisté. Toto muzeum je v Praze rozděleno do 2 expozic: Mostecká ul. – expozice historická Melantrichova ul. - expozice osobností kulturního, politického a sportovního života 20. století. Kromě těchto pražských expozic má muzeum svou "pobočku" i v Českém Krumlově a pod hradem Karlštejn.

 • České muzeum hudby

  České muzeum hudby

  Karmelitská 2/4, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 5,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Sídlo Českého muzea hudby se nachází v bývalém barokním kostele sv. Máří Magdaleny na Malé Straně. Stálá expozice chce návštěvníkům představit hudební nástroje nejen jako pozoruhodné doklady řemeslné a umělecké zručnosti, ale jako základního prostředníka mezi člověkem a hudbou.

 • Musaion - Letohrádek Kinských

  Musaion - Letohrádek Kinských

  Kinského zahrada 97, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 6,0 km od Dolce Villa Hotel)

  Musaion je stálá národopisná expozice Historického muzea Národního muzea, od roku 2005 opět přístupná ve zrekonstruované empirové budově Letohrádku Kinských. Expozice je zaměřená na lidovou kulturu ČR (hmotná i duchovní kultura, lidové umění, sbírky lidového oděvu, bydlení, hospodářství, zvyky), s živým provozováním lidových řemesel a rukodělných technik. Vedle ústí Holečkovy ulice do náměstí Kinských je vchod do smíchovské části Petřína - Kinského zahrady.

  Roku 1798 koupila tyto pozemky vdova kněžna Růžena Kinská a chtěla zde vybudovat ovocnou zahradu, nakonec se však její plán změnil. Její syn Rudolf kníže Kinský zde v letech 1827 - 31 nechal vybudovat překrásný anglický park ojediněle čistého pojetí podle projektu Františka Hönela. V jeho dolní části vystavět bohatě výtvarně zdobenou klasicistní vilu (letohrádek) podle projektu Jindřicha Kocha, který projektoval i hospodářskou budovu v dolní části pozemku. Portikus hlavního průčelí s trojúhelníkovým tympanonem je nesen jónskými sloupy. Uvnitř byla sloupová síň s trojramenným schodištěm osvětlovaná shora. Na schodišti byly instalovány sochy Psyché (autor Canova) a Vlasta (autor Emanuel Max). Parkem s rybníčky a vodopády vedlo unikátní technické dílo - několik štol pro přívod vody do vily, jednak do kuchyně, koupelny a prádelny, do stájí a pro park a zelinářskou zahradu. Zároveň s letohrádkem byla postavena bývalá kočárovna zv. Švýcárna, dům pro zaměstnance, zahradní pavilon (pozdější restaurace) a skleníky. Park byl tehdy veřejnosti přístupný na vstupenky a byl hojně navštěvován. V 90. letech 19. st. odprodali Kinští část zahrady sousednímu klášteru sv. Gabriela a ústavu pro hluchoněmé a chtěli prodávat i další pozemky na stavbu vil a domů, ale nakonec vše odkoupila v r. 1901 pražská obec. Zařízení interiéru Kinští odvezli a v roce 1902 již byly v prázdném letohrádku umístěny sbírky, které byly shromážděny pro Zemskou jubilejní výstavu r. 1891 a Národopisnou výstavu v r. 1895. Sbírky byly v letohrádku až do r. 1986, kdy byl objekt pro havarijní stav uzavřen. Město věnovalo letohrádek Kinských Národnímu muzeu, které zajistilo rekonstrukci budovy a připravilo novou národopisnou expozici Musaion.

 • Futura

  Futura

  Holečkova 49, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 6,0 km od Dolce Villa Hotel)

  Centrum zaměřující se na prezentaci a propagaci současného domácího i zahraničního výtvarného umění.
 • Muzeum Franze Kafky

  Muzeum Franze Kafky

  Cihelná 102/2, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 6,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Dlouhodobá expozice nabízí pohled do světa slavného pražského rodáka Franze Kafky, jedné z nejvýznamnějších postav světové literatury 20. století. Výstava prezentuje většinu prvních vydání Kafkových děl, korespondenci, deníky, rukopisy, fotografie a kresby, které v minulosti nikdy nebyly vystavovány, trojrozměrné exponáty a pět audiovizuálních programů.

  Otevírací doba denně od 10.00 do 18.00 lede, únor- denně od 11.00 do 17.00

  Vstupné Dospělí - 60 Kč Snížené vstupné pro studenty, seniory a invalidy - 20 Kč

 • Pražský kabinet šperku - Hergetova cihelna

  Pražský kabinet šperku - Hergetova cihelna

  Cihelná 2b, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Unikátní kolekce šperků a zlatnických prací. Vývoj tohoto odvětví uměleckého řemesla od 17. století do současnosti včetně dobových oděvů, šperkovnic, dóz a zrcadel. Součástí expozice je také prostor pro pravidelné představování ukázek prací soudobých šperkařských umělců.

  První doložené zmínky o území kde stojí Hergetova cihelna pocházejí ze 14. století. Novodobá historie Hergetovy cihelny ale začíná kolem roku 1780, kdy se František Antonín Linhart Herget rozhodl začít s podnikáním na místě bývalé rasovny a koželužny zvané „Šinderberg“. Zajímavý dvoupodlažní objekt jednoduchého vzhledu s mansardovou prejzovou střechou a dřevěnou věžičkou byl charakteristický pro panorama Malé Strany. Později byla cihelna využívána jen jako skladiště firmy a nakonec jako garáž a sklad historických kočárů, v našem čase nastal však nezadržitelný úpadek. Nakonec bylo rozhodnuto zajímavou budovu zachovat jako památku, ta však v r. 1995 vyhořela. Sousední vysoký obytný dům, který postavil stavitel Jan Kruliš. V letech 1857 - 58 byly obě budovy přestavěny v pozdním klasicismu podle plánů architektů Alexandra Hellmicha a Kašpara Předáka. V prvním patře původního obytného domu se dodnes zachovaly nástěnné a nástropní malby, představující scény z Pompejí, krajiny a alegorie Noci a Dne.

  Současným vlastníkem areálu Hergetovy cihelny je městská část Praha 1, která rozhodla vzácnou historickou památku obnovit se všemi detaily a zajistila jeho přeměnu na komplex výstavních prostor, restaurací a galerií

 • Galerie Scarabeus

  Galerie Scarabeus

  Jana Zajíce 7, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 6,2 km od Dolce Villa Hotel)

 • Museum Kampa

  Museum Kampa

  U Sovových mlýnů 2, Praha, 11800

  (ve vzdálenosti 6,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Sbírka moderního středoevropského umění, kterou věnovali Praze a Českému státu manželé Meda a Jan Mládkovy. Na jejich přání byla pro tuto ojedinělou sbírku zrekontruována budova Sovových mlýnů, ve které se dnes muzeum Kampa nachází. V muzeu najdete 3 části sbírek: První část tvoří sbírka Jana a Medy Mládkových, která obsahuje díla Františka Kupky, Otto Gutfreunda, Jiřího Koláře a sbírku středoevropského umění. Druhou část tvoří sbírky Jiřího a Běly Kolářových a třetí část tvoří sbírka Jindřicha Chalupeckého.
 • Galerie Kodl

  Galerie Kodl

  Vítězná 11, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 6,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Aukční, prodejní a výstavní síň založená na více než 100 leté rodinné sběratelské tradici rodiny Ing. Jana Kodla. Mimo aukce a výstavy galerie nabízí stálou prodejní expozici zaměřenou na české malířství 2. pol. 19. stol. a celé 20. stol..
 • Galerie Rozehnal

  Galerie Rozehnal

  Vítězná 11, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 6,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Výstavní síň současného umění a současného i historického šperku a stříbra.
 • Muzeum W. A. Mozarta a manželů Duškových

  Muzeum W. A. Mozarta a manželů Duškových

  Mozartova 169, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 6,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum dokládá historii usedlosti a soustřeďuje veškeré dosažitelné památky na W. A. Mozarta a manžele Duškovy. Zejména památky osobní, rukopisy, dopisy, dobové obrazy, rytiny, tisky a další dokumenty, které vypovídají o Mozartově vztahu k Bertramce a Praze a k významným osobnostem tehdejšího českého kulturního života.
 • Muzeum Bedřicha Smetany

  Muzeum Bedřicha Smetany

  Novotného lávka 1, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Od roku 1936 sídlí muzeum v novorenesanční budově bývalé Staroměstské vodárny z 80.let 19.století. Prostory jsou tématicky i architektonicky rozděleny do 4 částí: první je věnována dětství, studiím, uměleckým začátkům a působení v Göteborgu. Druhá zachycuje Smetanovy aktivity při budování pražského hudebního života. Třetí část zachycuje poslední období Smetanova života, kdy po ohluchnutí žil a tvořil mimo Prahu. A čtvrtá část se věnuje Smetanovým stěžejním dílům včetně partitur, korespondence, deníků a notových rukopisů.

  Otevírací doba denně mimo úterý 10.00–12.00 a 12.30–17.00

  Vstupné Základní - 50 Kč Snížené - 25 Kč

 • Umělecko-průmyslové muzeum v Praze

  Umělecko-průmyslové muzeum v Praze

  17. listopadu 2, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Uměleckoprůmyslové museum bylo založeno Pražskou obchodní a živnostenskou komorou v roce 1885. V roce 1900 byla otevřena nová dvoupodlažní budova samostatného muzea ve stylu italské renesance navržená architektem Josefem Schulzem. Muzeum shromažďuje, zpracovává a uchovává minulost a současnost uměleckého řemesla, užitého umění a designu. Do stálé expozice patří Votivní sál v němž najdeme historii, osobnosti zakladatelů a nejcennější exponáty. Dále pak expozici textilu a módy, expozici vývoje skla a keramiky, expozici reprodukování obrazu a znaku včetvě knihtisku, expozici zpracování kovů a expozici hodin, hodinek a měřících přístrojů. Kromě toho se zde pořádají i příležitostné výstavy.

  Otevírací doba úterý­ 10—19 hodin středa–neděle 10­–18 hodin

  Vstupné stálá expozice bez audioprůvodce 80 Kč (snížené vstupné 40 Kč) výstava 80 Kč (snížené vstupné 40 Kč) rodinná vstupenka 200 Kč

  snížené vstupné děti 10—15 let, studenti SŠ, VŠ, důchodci, invalidé, držitelé karet ISIC, ITIC, GO 25, IYTIC, členové KPVU, Syndikátu výtvarných umělců, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, Mezinárodní organizace výtvarných umělců IAA/AIAP, AVP

 • Galerie U Křižovníků

  Galerie U Křižovníků

  Křižovnické nám. 3, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie se nachází v komplexu křižovnického kláštera, součástí kterého byl i dobový hospitál, jehož prostory nyní slouží jako výstavní síň. Jedinečnost místa navíc zvyšuje fakt, že se v něm nachází historické torzo Juditina mostu.
 • Galerie Břehová

  Galerie Břehová

  Břehová 4, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Výstavní a prodejní galerie obrazů, soch, grafiky, fotografie, skla a interiérového designu.
 • Židovské muzeum v Praze

  Židovské muzeum v Praze

  U staré školy 1, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Židovské muzeum má jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě. Ta obsahuje na 40 000 sbírkových předmětů a 100 000 knih. Je ojedinělá nejen množstvím svých předmětů, ale především tím, že pocházejí z jednoho uceleného území - z Čech a Moravy. Sbírka tak podává celistvý obraz o životě a historii Židů v tomto regionu. Židovské muzeum spravuje tyto objekty: Maiselovu synagogu, Španělskou Synagogu, Starý židovský hřbitov, Klausovou synagogu, Obřadní síň (budova pražského Pohřebního bratrstva), Galerii Roberta Guttmanna a Vzdělávací a kulturní centrum.

 • Národní technické muzeum

  Národní technické muzeum

  Kostelní 42, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 6,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Expozice technické historie i současnosti. !!! POZOR !!! Od září 2006 je muzeum v rekonstrukci a proto je pro veřejnost uzavřené.Otevření je plánováno na jaro 2008.

 • Památník Jaroslava Ježka - Modrý pokoj

  Památník Jaroslava Ježka - Modrý pokoj

  Kaprova 10, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Původní Ježkův pokoj v soukromém bytě, zařízený ve stylu funkcionalismu architektem Františkem Zelenkou, který byl také mimo jiné autorem scénických návrhů her Osvobozeného divadla. Modrý pokoj, stejně jako ucelený soubor dokladů Ježkova tvůrčího odkazu, zůstal uchován díky péči skladatelovy matky Františky Ježkové a sestry Jarmily Strnadové. K vidění je zde mimo jiné také originální Ježkův klavír, knihovna a diskotéka.
 • Galerie Hollar

  Galerie Hollar

  Smetanovo nábřeží 6, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie české grafiky s tradicí od roku 1917
 • Galerie La Femme

  Galerie La Femme

  Bílkova 2, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie se věnuje převážně tématu ženy ve všech jejích nepřeberných podobách. Nabízí obrazy, grafiky i sochy předních současných českých výtvarníků.
 • Galerie Krásný ztráty

  Galerie Krásný ztráty

  Náprstkova 10, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Výstavy fotografií pod patronátem ateliéru fotografie Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Dále můžete navštívit kavárnu, vinotéku, knihkupectví.
 • Galerie Roberta Guttmanna

  Galerie Roberta Guttmanna

  U staré školy 3, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie židovského muzea je otevřena pro krátkodobé tematické výstavy. Ty se budou zaměřovat především na domácí židovské umělce konce 19. a první poloviny 20. století, současně však je cílem galerie prezentovat také poválečné a zejména současné moderní umění.

  Otevírací doba denně od dubna do října od 9 do 18 hodin, od listopadu do března od 9 do 16.30 hodin, kromě sobot a židovských svátků

  Vstupné dospělí 40,- Kč děti 6-15 let, studenti, důchodci 20,- Kč děti do 6 let zdarma

 • Muzeum dějin tělesné výchovy a sportu

  Muzeum dějin tělesné výchovy a sportu

  Kostelní 44, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Oddělení dějin tělesné výchovy a sportu Národního muzea pracuje jako národní středisko pro dokumentaci tělesné výchovy a sportu v České republice. V současné době sídlí v budově Národního zemědělského muzea a veřejnosti je zpřístupněna pouze knihovna, listinný archiv a fotoarchiv. Muzeum bohužel nemá stálé výstavní prostory s expozicí.
 • Národní zemědělské muzeum

  Národní zemědělské muzeum

  Kostelní 44, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum vzniklo v roce 1891 z exponátů zemědělského oddělení na Jubilejní zemské výstavě v Praze a z Národopisné výstavy českoslovanské 1895. Muzeum je tématicky rozděleno tak, aby pokrylo obor zemědělství v celé jeho šíři: PRAHA - potravinářská expozice, příležitostné výstavy KAČINA - rostlinná a živočišná výroba, venkovská řemesla, život venkovského lidu. OHRADA - lesnictví, rybářství a myslivost. VALTICE - muzeum zahradnických výrob a životního prostředí.
 • České muzeum výtvarných umění v Praze

  České muzeum výtvarných umění v Praze

  Husova 229/19, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Toto muzeum vzniklo v roce 1963 jako regionální galerie Středočeského kraje. O 8 let později byly otevřeny tři rekonstruované historické domy v Husově ulici, kde je dodnes hlavní sídlo muzea a kde jsou také prostory pro proměnné výstavy českého i zahraničního umění 20.století.

  Otevírací doba út-ne 10-18 hodin

  Vstupné Dospělí - 50 KčDěti, studenti, důchodci, členové KPVU, Klub Vltava ČRo 3 - 20 Kč

  Vstup volný pro děti do 6 let, držitele průkazů ZTP a ZTP/P, novináře, držitele průkazů ICOM, RG ČR, AMG, AICA, ISIC, ISTC, Prague Card, studenty všech uměleckých škol, studenty dějin umění a vedoucí skupin PIS

 • Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

  Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

  Betlémské náměstí 1, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum nabízí 2 stálé expozice: Indiánské kultury Severní a Jižní Aneriky - sbírky podávají obraz kulturně historického vývoje domorodé Ameriky od pravěku přes starověk a novověk až po současnost. a Kultury Austrálie a Oceánie - s originálními doklady života a kultury etnik těchto oblastí. Kromě toho nabízí muzeum mnoho tématických časově omezených výstav.
 • Rodinné muzeum pohledů-Dům U Červené židle

  Rodinné muzeum pohledů-Dům U Červené židle

  Liliová 4, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Dům "U Červené židle" je poprvé zmiňován v roce 1403 jako proboštství roudnické. Roku 1516 koupil dům písař Bartoš a od té doby se tu vystřídalo mnoho majitelů a dům prošel mnoha přestavbami. V roce 1926 byl zvýšen o dvě patra kvůli zařizování továrních prostor První pražské továrny na výtahy firmy Parvus. Výtahy zde vyráběné měly dokonalou strojní mechaniku a kabiny byly spíše uměleckými díly. V současné době zde potomci majitele továrny nabízí expozici historie pohlednic a korespondenčních lístků.
 • Galerie Ztichlá klika

  Galerie Ztichlá klika

  Betlémská 10, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie a antikvariát nabízí stálou prodejní výstavu grafik a obrazů - 60. léta a jiné období.
 • Galerie Vltavín

  Galerie Vltavín

  Masarykovo nábř. 36, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie a aukční síň
 • Galerie Jaroslav Fragnera

  Galerie Jaroslav Fragnera

  Betlémské nám. 5a, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Výstavní síň zaměřená převážně na architekturu.
 • Galerie Zlatá lilie

  Galerie Zlatá lilie

  Malé náměstí 12, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Program galerie nabízí především kolektivní výstavy současných českých umělců v oboru malba/kresba, sochařství, interiérová plastika, keramika, originální dřevěné objekty a hračky.
 • Maroldovo panorama

  Maroldovo panorama

  Areál výstaviště, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 6,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Maroldovo panorama je největším obrazem dějinné události, který kdy u nás vznikl. Zobrazuje legendární bitvu, která se odehrála 30. května 1434 u Lipan, kdy Pražané v řadách panské jednoty přispěli ke zničení táborských a sirotčích vojsk. Tímto byli poraženi husité v čele s Prokopem Holým. Výška obrazu je 11 m, délka 95 m, plocha obrazu zabírá 1045 m2. Obraz namaloval r. 1898 Luděk Marold, který přizval na pomoc krajináře Václava Jansu a scénického výtvarníka Národního divadla Karla Štapfera. Obraz byl pořízen pro Výstavu architektury a inženýrství, která se konala na Výstavišti v Holešovicích 15. června až 17. října 1898. Uvnitř pavilonu byla vybudovaná železobetonová válcová stěna se sádrovou vrstvou, na kterou bylo plátno nalepeno.

  Otevírací doba Út-Pá: 14:00 - 17:00 So-Ne: 10:00 - 17:00 1.říjen - 31.březen: zavřeno Po - zavírací den

  Vstupné 20,- Kč

 • Lobkowiczký palác

  Lobkowiczký palác

  Jiřská 3, Praha, 11001

  (ve vzdálenosti 6,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Lobkowiczký palác na Pražském hradě je jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších kulturních památek v Evropě. Byl vybudován v polovině 16. století jako Pernštejnský palác českým šlechticem Jaroslavem z Pernštejna (1528-1560). Do tohoto paláce přivezla španělská manželka jeho bratra Vratislava, kancléře Království českého, slavné Pražské Jezulátko, i za našich časů známé zázračnou schopností uzdravovat nemocné. Palác nese stále jméno Lobkowiczů, do jejichž majetku se dostalo sňatkem Jaroslavovy neteře Polyxeny (1566-1642) s prvním knížetem Lobkowiczem (1568-1628). Po více než čtyřiceti letech komunismu a dalších dvanácti letech snahy o restituci se rodina Lobkowiczů v roce 2002 opět stala vlastníkem paláce. 2. dubna 2007, po více než třech letech plánování, pečlivého restaurování a oprav byl palác otevřen veřejnosti jako soukromé rodinné muzeum. Nová stálá expozice s názvem „Poklady Lobkowiczkých sbírek“ představuje výběr z rozsáhlých Lobkowiczkých sbírek. Mezi nejkrásnější poklady vystavované na tomto jedinečném místě, které je součástí Světového dědictví UNESCO, patří vrcholná díla starých mistrů, jmenovitě dva světoznámé pohledy na Londýn od Canaletta, Temže v den nástupu primátora a Temže s Westminsterským mostem, vytvořené koncem čtyřicátých let 18. století a Senoseč od Pietera Brueghela staršího (1565). Ke shlédnutí je také největší sbírka španělského portrétu ze 16. století mimo území Rakouska a Španělska. Lobkowiczký palác je veřejnosti přístupný po celý rok, každý den od 10:00 do 18:00 hod. Expozice „Poklady Lobkowiczkých sbírek“ je otevřena od 10:30 hodin. Návštěvníci mají možnost si zapůjčit audio průvodce v osmi jazycích, a to v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, japonštině, ruštině a španělštině (cena audio průvodce je již zahrnuta v ceně vstupného). Kontaktní spojení: Lobkowiczký palác, Jiřská 3, 119 08 Praha 1 – Pražský hrad Tel.: 233 312 925 E-mail: palace@lobkowiczevents.cz
 • Lobkowiczký palác

  Lobkowiczký palác

  Jiřská 3, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Lobkowiczký palác na Pražském hradě je jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších kulturních památek v Evropě. Byl vybudován v polovině 16. století jako Pernštejnský palác českým šlechticem Jaroslavem z Pernštejna (1528-1560). Do tohoto paláce přivezla španělská manželka jeho bratra Vratislava, kancléře Království českého, slavné Pražské Jezulátko, i za našich časů známé zázračnou schopností uzdravovat nemocné. Palác nese stále jméno Lobkowiczů, do jejichž majetku se dostalo sňatkem Jaroslavovy neteře Polyxeny (1566-1642) s prvním knížetem Lobkowiczem (1568-1628). Po více než čtyřiceti letech komunismu a dalších dvanácti letech snahy o restituci se rodina Lobkowiczů v roce 2002 opět stala vlastníkem paláce. 2. dubna 2007, po více než třech letech plánování, pečlivého restaurování a oprav byl palác otevřen veřejnosti jako soukromé rodinné muzeum. Nová stálá expozice s názvem „Poklady Lobkowiczkých sbírek“ představuje výběr z rozsáhlých Lobkowiczkých sbírek. Mezi nejkrásnější poklady vystavované na tomto jedinečném místě, které je součástí Světového dědictví UNESCO, patří vrcholná díla starých mistrů, jmenovitě dva světoznámé pohledy na Londýn od Canaletta, Temže v den nástupu primátora a Temže s Westminsterským mostem, vytvořené koncem čtyřicátých let 18. století a Senoseč od Pietera Brueghela staršího (1565). Ke shlédnutí je také největší sbírka španělského portrétu ze 16. století mimo území Rakouska a Španělska. Lobkowiczký palác je veřejnosti přístupný po celý rok, každý den od 10:00 do 18:00 hod. Expozice „Poklady Lobkowiczkých sbírek“ je otevřena od 10:30 hodin. Návštěvníci mají možnost si zapůjčit audio průvodce v osmi jazycích, a to v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, japonštině, ruštině a španělštině (cena audio průvodce je již zahrnuta v ceně vstupného). Kontaktní spojení: Lobkowiczký palác, Jiřská 3, 119 08 Praha 1 – Pražský hrad Tel.: 233 312 925 E-mail: palace@lobkowiczevents.cz
 • Národní galerie

  Národní galerie

  Staroměstské náměstí 12, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Národní galerie v Praze spravuje největší sbírku výtvarného umění v Čechách. Umělecké sbírky jsou zčásti uloženy v depozitáři a částečně zpřístupněny veřejnosti. Sbírky Národní galerie jsou umístěny v několika historických budovách v Praze. Generálním ředitelem Národní galerie v Praze je prof. Milan Knížák. V klášteře svaté Anežky České je expozice středověkého umění v Čechách a ve střední Evropě. Klášter svatého Jiří nabízí k prohlídce sbírku starého umění a to Rudolfinské a barokní umění. V paláci Kinských je expozice českého krajinářství od 17. do 20. století a v této budově najdeme také sídlo Národní galerie. Šternberský palác hostí Evropské umění od antiky po baroko. Ve Veletržním paláci si můžeme prohlídnout výtvarné umění od 19. do 21. století. V Jízdárně Pražského hradu a ve Valdštejnské jízdárně jsou výstavní prostory Národní galerie. V Domě U Černé Matky Boží je Muzeum českého kubismu. Ve Zbraslavském zámku se nachází sbírka asijského a orientálního umění. V roce 1796 byla v Praze založena Společnost vlasteneckých přátel umění. K zakladatelům patřili výzmamní členové českých šlechtických rodů a několik vzdělaných a osvícených měšťanů. Společnost založila Akademii umění a veřejně přístupnou Obrazárnu. Obrazárna je přímou předchůdkyní Národní galerie. V roce 1902 byla Obrazárna rozšířena o Moderní galerii Království českého, kde byly vytvořeny sbírky českého umění 20. století. V roce 1918 byla Obrazárna uměleckou sbírkou Českého státu. Dnešní Národní galerie vznikla v roce 1949.
 • Wax muzeum Praha - ul.Melantrichova

  Wax muzeum Praha - ul.Melantrichova

  Melantrichova 5, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,9 km od Dolce Villa Hotel)

  První muzeum voskových figurín bylo otevřeno v březnu roku 1997 a na jeho exponátech pracují výhradně čeští sochaři, architekti a vizážisté. Toto muzeum je v Praze rozděleno do 2 expozic: Melantrichova ul. - expozice osobností kulturního, politického a sportovního života 20. století, Mostecká ul. – expozice historická Kromě těchto pražských expozic má muzeum svou "pobočku" i v Českém Krumlově a pod hradem Karlštejn.
 • Galerie G 7

  Galerie G 7

  Haškova 3, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 6,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Prodejní výstava malby a grafiky, autorská keramika, textil, šperky, design. V galerii vystavují svá díla autoři: E. Grosseová, J. Sůra, F. Hodonský, J. Svoboda, E. Mansfeldová, E. Tomková-Towen, M. Vondrák, J. Synek, K. Černá, N. Synecká, J. Kavan, J. Saska, manželé Hlušičkovi, I. Rendlová-Veselá a mnoho dalších.
 • Galerie Louvre

  Galerie Louvre

  Národní 22, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 6,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie se zaměřuje na moderní české a francouzské umění. Stálá prodejní kolekce šperků francouzské návrhářky Sandrine Dulon. Užité umění - porcelán z dílny Karla Janáka, Maxima Velčovského a Idy Saudkové.
 • Pivovarské muzeum U Fleků

  Pivovarské muzeum U Fleků

  Křemencova 11, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,0 km od Dolce Villa Hotel)

  Ve výstavních prostorách bývalé sladovny pivovaru U Fleků lze shlédnout ukázky pivovarských strojů, nářadí a nádob a zároveň se seznámit s dávnou historií výroby piva v Praze. Nejzajímavější částí muzea je renesanční místnost, ve které se sušil slad horkým kouřem ze spalovaného dřeva.

  Otevírací doba Pondělí až pátek 10 – 16:00, (pouze objednávku). v sobotu a v neděli je exkurze podmiňována konzumací v restauraci.

  Vstupné Cena 50 Kč za osobu

 • Galerie Jakubska

  Galerie Jakubska

  Jakubska 744/4, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Alexandr Onishenko, narozený v roce 1957 na Ukrajině je autorem nové techniky na černém plátně. V galerii můžete spatřit jeho nové impresionistické malby, které mají schopnost žít svým vlastním životem ve světě barev a neoduševnělých předmětů. Můžete cestovat v jeho krajinách, jít po stezce směřující do jeho lesa, letět s jeho labutí na jih, proběhnout se s jeho koňmi, procházet se jeho gotickými dvory nebo kroužit nad jeho pražskými střechami na Malé Straně.
 • Alfa - Galerie Díla

  Alfa - Galerie Díla

  Národní 37, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Stálá prodejní expozice obrazů, grafik, soch, plastik, porcelánu, keramiky, vitráží, loutek, textilních a dřevěných hraček, art-designu, objektů kombinovaných materiálů, kovového, textilního, porcelánového a keramického šperku a skla. Expozice - stálá neprodejní výstava balených cukrů
 • Lapidárium v Praze

  Lapidárium v Praze

  Výstaviště 422, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  V Lapidáriu je v současné době k vidění na 400 sbírkových předmětů z 11. až 19. století, výjimečně i z počátku 20, století. Jedná se o doklady kamenické a sochařské práce z opuky, různých pískovců a ze známého sliveneckého mramoru, výjimečně i ze žuly. Sbírky obohacují i příklady architektonických prvků z pálené hlíny a ze štuku i vzácně dochované originální sádrové modely pro kamenná sousoší. Doplňkem sbírky Lapidária jsou 3 bronzové plastiky Františka l., maršála Radeckého a Františka Josefa I. Pavilon nazvaný Lapidárium na pražském Výstavišti postavil jako sezonní provizorium pražský architekt Antonín Wiehl pro Zemskou jubilejní výstavu 1891.

  Stavitelem novorenesanční budovy byl stavitel Quido Bělský. Z tehdejších exponátů zde zůstaly jen ty nejstarší - hliněné dlaždice z Vyšehradu. Základ dnešního Lapidária byl shromážděn roku 1898 při významné Výstavě architektury a inženýrství. Pro tuto výstavu byl v barokizujícím secesním stylu pavilon dostavěn a přestavěn architektem Antonínem Hrubým. K exponátům této výstavy přibývaly další, zejména z domů zbořených za asanace staré Prahy na přelomu století. Tak byla v roce 1905 otevřena pro veřejnost stálá expozice Lapidária. Zasloužil se o to především Jan Koula a Václav Fabián.

  Součástí expozice byl tehdy i Langweilův model Prahy, který Národní muzeum později věnovalo městu. Po první světové válce, během níž bylo Lapidárium uzavřeno, hrozilo, že Národní muzeum bude muset budovu Lapidária uvolnit. Nakonec však došlo k její opravě a k reinstalaci sbírek a prostory Lapidária mohly být v roce 1932 opět zpřístupněny veřejnosti. Za druhé světové války byly sbírky ohroženy leteckými nálety na Prahu, a tak byly rozvezeny na bezpečnější místa. Nejrozměrnější objekty byly zasypány pískem. Po namáhavém obnovení instalace bylo Lapidárium slavnostně otevřeno pro veřejnost již potřetí v roce 1954. V roce 1967 byla budova pro havarijní stav, zejména pro zatékání vody, znovu uzavřena a opět hrozilo vystěhování sbírky. Nakonec byl v letech 1987 - 93 objekt rekonstruován a sbírka znovu instalována, aby byla v roce 1993 počtvrté slavnostně otevřena pro návštěvníky.

 • Galerie České pojišťovny

  Galerie České pojišťovny

  Spálená 14, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerii můžete najít v secesní budově České pojišťovny a k jejímu otevření přispěl fakt, že Česká pojišťovna vlastní jednu z největších mimogalerijních sbírek v zemi. V galerii jsou pořádány jak výstavy z vlastních sbírkových fondů, tak i výstavy českých umělců.
 • Galerie Mansarda

  Galerie Mansarda

  Purkyňova 4/53, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  V galerii jsou představovány ty nejlepší a nejzajímavější díla současné umělecké tvorby.
 • Galerie kritiků - palác Adria

  Galerie kritiků - palác Adria

  Jungmannova 31, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie nabízí výstavy našich i zahraničních umělců.
 • Národní památník hrdinů Heydrichiády

  Národní památník hrdinů Heydrichiády

  Resslova 9, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Místo boje parašutistů československé armády, kteří plnili vojenský úkol exilové vlády v Londýně. Památník se nachází v Pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Návštěvníkům je přístupná krypta se stálou expozicí o heydrichiádě, úkryt parašutistů (vstup z ulice Na Zderaze) a katedrála - barokní chrám architekta K. I. Dienzenhofera, místo boje.
 • Galerie S.V.U.-Mánes Diamant

  Galerie S.V.U.-Mánes Diamant

  Spálená 4, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie prezentuje vedle klasických oborů (malba a sochy) také kresbu, grafiku, architekturu, design, užité umění, scénografii, fotografii a experimentální polohy mladé výtvarné scény. Mánes byl původně Spolek výtvarných umělců založený v roce 1887 žáky Akademie výtvarných umělců a Uměleckoprůmyslové školy. Pořádal pravidelné výstavy v Praze a dalších českých i cizích městech. Jeho prvním starostou byl zvolen Mikoláš Aleš.

  V roce 1923 vznikla myšlenka pořídit pro spolek vlastní výstavní prostory, aby nemusel využívat různých provizorií. Tehdy pražská obec vykupovala mlýny a sklady podél řeky, a tak Spolek zakoupil od města pozemek náplavky, na němž stály Šítkovské mlýny. V roce 1927 se začalo velmi obtížně bourat jejich základové zdivo, přičemž byla narušena statika Šítkovské vodárenské věže. Bylo třeba ji obezdít mohutným železobetonovým věncem, přesto však zůstává stále nakloněna. Projekt byl svěřen architektu Otakaru Novotnému, který budovu pojal konstruktivisticky jako nízký kvádr, hladký, jednobarevný, s velkými prosklenými plochami. Dokázal originálně vkomponovat novou budovu mezi nábřeží a Žofínský ostrov, takže situace připomínala staré uspořádání mlýnů. Náročné stavební práce řídila firma stavitele Matěje Blechy. 30. října 1930 předal předseda stavební komise Gočár budovu do rukou S. V. U. Mánes. Jako první se zde konala výstava Sto let českého umění 1830 - 1930.

 • Muzeum českého kubismu

  Muzeum českého kubismu

  Celetná ul. 34, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Kubistický dům U Černé Matky Boží z počátku 20. století postavil architekt Josef Gočár jako obchodní dům. Tento skvost novodobé architektury patří v současné době pod správu Národní galerie v Praze, která do něj umístila Expozice muzea českého kubismu jsou zaměřeny na období let 1910 - 1919, tedy na nejvýznamnější etapu kubismu v českých zemích reprezentovanou např. díly Emila Filly, Bohumila Kubišty, Václava Špály či Jana Zrzavého. Dům U Černé matky Boží, zvaný rovněž "U zlaté mříže", nechal na místě dvou empírových domů v roce 1912 podle projektu architekta J.Gočára jako obchodní dům postavit velkoobchodník F.J.Herbst. Jedná se o stavbu v kubistickém slohu, jenž je povážován za jediný původní český stavební sloh a jeho užití architektem Gočárem vyvolalo ve své době řadu protichůdných reakcí. Je to vůbec nejstarší kubistický dům v Praze

 • Galerie Via Art

  Galerie Via Art

  Resslova 6, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 7,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie je zaměřena na prezentaci a výstavy současného vizuálního českého umění (obrazy, sochy, instalace, media), pořádání mezinárodních výstav a výměnných uměleckých projektů. Soustřeďuje se především na střední a mladší generaci autorů.
 • Poštovní muzeum v Praze

  Poštovní muzeum v Praze

  Nové mlýny 2, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum nabízí stálou expozici poštovních známek, specializované výstavy známkové tvorby, příležitostné výstavy a knihovnu a studovnu filatelistické a poštovně historické literatury. Zároveň si můžete prohlédnout původní měšťanský interiér poloviny 19. století - 4 salóny s nástěnnými malbami Josefa Navrátila z roku 1847.

  Otevírací doba duben–říjen, denně kromě pondělí 9.00–12.00, 13.00–17.00

  Vstupné 25 Kč

 • ARTPRO - Galerie české plastiky

  ARTPRO - Galerie české plastiky

  Revoluční 20, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Výstavní a prodejní galerie děl umělců 19. - 21.století: sochy, plastiky, malby, grafiky, fotografie, umělecké sklo, šperky ...
 • Muzeum komunismu

  Muzeum komunismu

  Na Příkopě 10, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum se nachází v paláci Savarin a představuje éru komunismu se zaměřením na Československo a Prahu z různých pohledů: každodenní život, politika, historie, sport, ekonomika, vzdělání, umění, mediální propaganda ... od únorového puče v roce 1948 do listopadu 1989.

  Otevírací doba denně 9.00–21.00

  Vstupné Dospělí 180 Kč Studenti 140 Kč Děti do 10 let zdarma

   

 • Národní galerie-Veletržní palác

  Národní galerie-Veletržní palác

  Dukelských hrdinů 47, Praha, 17000

  (ve vzdálenosti 7,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Budova Veletržního paláce byla postavena podle projektu Oldřicha Tyla a Josefa Fuchse v letech 1925-1929. Do roku 1951 se zde konaly vzorkové veletrhy, později palác sloužil jako sídlo několika podniků zahraničního obchodu. V roce 1974 tuto funkcionalistickou stavbu zničil požár. Po rekonstrukci jsou zde od roku 1995 umístěny sbírky moderního a současného umění Národní Galerie, od roku 2000 také sbírky umění 19. století.

 • Galerie V Lazarské

  Galerie V Lazarské

  Lazarská 7, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie prezentuje kromě obrazů, kreseb a grafik i umělecký šperk a drobnou plastiku.
 • Památník Fr.Palackého a Fr.L.Riegra

  Památník Fr.Palackého a Fr.L.Riegra

  Palackého 7, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Byt Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra uchovává původní životní a pracovní prostředí těchto výrazných osobností 19. století. V tomto bytě však žili a pracovali předtím i potom také další členové rodiny. Interiér se tak postupně rozrůstal a obohacoval o nové předměty, docházelo i ke změnám, vyvolanám životními potřebami jeho obyvatel. V současnosti je zpřístupněna Palackého pracovna, Riegrova pracovna, salon, předpokoj a menší místnost s etnografickými sbírkami Libuše Bráfové, vnučky Palackého.
 • Langhans Galerie Praha

  Langhans Galerie Praha

  Vodičkova 37, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Fotogalerie, která navazuje na odkaz portrétního ateliéru Jana Langhanse. Cílem je zpřístupnit veřejnosti archiv cca 8000 portrétů jeho Galerie osobností a organizovat fotografické výstavy. Hlavním tématem ve výstavním programu je člověk a svědectví o něm v současné i historické fotografii. Tento program chceme realizovat v následujících formách: "TVÁŘE DOBY" Vlastní projekt Langhans Galerie Praha, volné pokračování Galerie osobností. Fotografky a fotografové vytvářejí portréty pozoruhodných současníků. Vznikající kolekce zachytí nejen významné osobnosti, ale i proměny umělecké fotografické tvorby. "LANGHANS PRESENTS" Zahraniční fotografické instituce, muzea a galerie představují své sbírky, autory a sebe samy. "FOTOIMPULS" Carte Blanche, platforma a výzva pro kurátorky a kurátory fotografií. "GALERIE OSOBNOSTÍ" Výstava, publikace, studium archivu: Langhans Galerie zpracuje a zpřístupní nalezený archiv Ateliéru Langhans.
 • Muzeum Alfonse Muchy

  Muzeum Alfonse Muchy

  Panská 890/7, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,4 km od Dolce Villa Hotel)

  První muzeum na světě věnované životu a dílu proslulého představitele secese Alfonsu Muchovi (1860 - 1939), je umístěno v barokním Kaunickém paláci v historickém centru Prahy. Muzeum nabízí výběr přibližně 100 děl skládající se z olejomaleb, kreseb, pastelů, soch, fotografií a osobních předmětů.

  Otevírací doba denně 10-18 hodin

 • Pražský Dům Fotografie

  Pražský Dům Fotografie

  Václavské nám. 31, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Tato výstavní instituce se zaměřuje na oblast fotografické tvorby, pořádá samostatné výstavy našich i zahraničních autorů a spolupracuje s předními světovými galeriemi a muzei. Pražský dům fotografie dočasně (po povodních) sídlí v budově Nadace ABF na Václavském náměstí (přízemí ve dvorním traktu).
 • Podskalská celnice na Výtoni

  Podskalská celnice na Výtoni

  Rašínovo nábřeží 412, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 7,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Budova bývalé celnice na Výtoni je vedle raně barokního původně farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem starobylé rybářské osady Podskalí. Expozice je zaměřena na historii zaniklého Podskalí, vltavskou voroplavbu, nákladní a osobní lodní dopravu na Vltavě a počátek vltavské paroplavby. Osada Podskalí existovala již od sklonku 12. století a její obyvatelé získali postupně monopolní právo na obchod se dřevem, které sem bylo připlavované po Vltavě. Výtoň byla starobylá instituce vybírající mýto ze dřeva připlaveného po Vltavě na pražský trh.

  Jméno vzniklo podle úkonu vytínání určitého množství dřeva ze svázaných vorů. V nejstarší době měla podobu ohrady na dřevo s jednoduchým objektem pro úřad výběrčích. Umístění celnice v dnešním objektu lze sledovat od 16. století. Objekt se stal celnicí, šenkovnou a útulkem pro plavce. Dnešní budova zůstala na úrovni původní zástavby a nachází se v blízkosti tzv. výtoniště. Je to z větší části roubená, omítnutá, pozdně gotická stavba ze 16. století, ozdobená v 17. století pískovcovým novoměstským znakem.

 • Café galerie Černá Labuť

  Café galerie Černá Labuť

  Na Poříčí 25, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Součástí galerie, jejíž autorkou je architektka Eva Jiřičná, je vyhlídková kavárna s terasou a krásným výhledem na Prahu.
 • Galerie Smečky

  Galerie Smečky

  Ve Smečkách 24, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Hlavním cílem galerie je představit unikátní sbírku české koláže, kterou vlastní Pražská plynárenská,a.s.
 • Středověké městečko Řepora

  Středověké městečko Řepora

  Dřevčice 1, Praha, 10000

  (ve vzdálenosti 7,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Středověké městečko vystavěné dle architektury 14. století. Zasazené do původní těžebny cihlářské hlíny mezi Prahou Stodůlky a Prahou Řeporyje. Jedinečné exteriéry a interiéry středověku. Dokonalé repliky. Městečko je zasazeno do zeleně.

  Návštěvní doba Prohlídky denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin.

  Vstupné děti 6 - 15 let: 30 Kč děti od 15 let, studenti, důchodci 40Kč dospělí 50Kč Rodinné vstupné ( dvě děti, dva dospělí) - 130 Kč

  Při dnech s programem je výše vstupného stanovena dle programu. Možnost občerstvení. Speciální program pro školy. Zákaz kouření. Zákaz volného pobíhání psů. Značný výstkyt chráněných rostlin a živočichů.

 • Muzeum družstevnictví

  Muzeum družstevnictví

  Těšnov 5, Praha, 11001

  (ve vzdálenosti 7,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum sídlí v budově Družstevní Asociace České republiky a mapuje historii českých bytových, spotřebních, výrobních, zemědělských a dalších družstev a také prezentuje družstevnictví jako nedílnou součást politických, kulturních, hospodářských a sociálních dějin českých zemí od roku 1847 do současnosti.
 • Hrdličkovo muzeum člověka

  Hrdličkovo muzeum člověka

  Viničná 7, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 7,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum se nachází v budově Přírodovědecké fakulty University Karlovy, má charakter univerzitní sbírky a jsou v něm umístěny např: expozice evoluce člověka, kolekce kostních patologií, sbírky posmrtných masek či ukázky mumifikace.Návštěva muzea není vhodná pro děti do 12-ti let věku bez doprovodu rodičů. Z důvodu koordinace s objednanými exkurzemi je nutné skupiny nad 5 osob předem telefonicky ohlásit na tel. 724 03 99 33

  Otevírací doba pro veřejnost středa 10-17 hod.

  Vstupné 50 Kč

   

   

 • Národní muzeum

  Národní muzeum

  Václavské nám. 68, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Největší muzeum České republiky je ústředním státním muzeem s funkcí sbírkotvornou, vědeckou, osvětovou a metodickou. Sídlí v historické budově z let 1885-1891 postavené dle návrhu arch. Josefa Schulze. Stálé expozice muzea jsou: 1. patro: Pravěké dějiny Čech, Moravy a Slovenska, sbírky mineralogicé a petrologické 2. patro: sbírky paleontologické a zoologické, antropologie - lidské kosti vypovídají ochoz 2. patra: sbírky osteologické - kostry savců. Kromě toho Národní muzeum spravuje i sbírky Českého muzea hudby, Historické lékárny, Lapidária (v areálu pražského Výstaviště), Lobkovický palác, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Musaion s Národopisnou expozicí, Národní památník na Vítkově, Muzeum Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích, Muzeum knihy ve Žďáru nad Sázavou, Památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi, Památník Bedřicha Smetany v Jabkenicích, Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra v Praze, Památník Jaroslava Ježka (Modrý pokoj) v Praze, Památník Josefa Suka v Křečovicích a Zámek Vrchotovy Janovice.
 • Muzeum Antonína Dvořáka

  Muzeum Antonína Dvořáka

  Ke Karlovu 20, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 7,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum se nachází ve vile "Amerika", v níž A. Dvořák pobýval s rodinou po svém návratu z amerického angažmá. Muzeum založil roku 1932 Spolek pro postavení pomníku Mistra Antonína Dvořáka v Praze. Spolek získal pro budoucí muzeum darem od skladatelovy vdovy, paní Anny Dvořákové různé předměty z původní skladatelovy pracovny: violu, klavír, několik kusů zařízení včetně psacího stolu, talár z promoce v Cambridge, pamětní věnce a jiné trofeje, které v muzeu prezentuje.

  Otevírací doba denně kromě pondělí duben - září 10.00 - 13.30 a 14.00 - 17.30 říjen - březen 9.30 - 13.30 a 14.00 - 17.00

  Vstupné Dospělí - 50 Kč Důchodci, studenti - 25 Kč Žáci ZŠ - 10 Kč

 • Keramik studio a Minigalerie Patro

  Keramik studio a Minigalerie Patro

  Sokolovská 7, Praha, 18000

  (ve vzdálenosti 7,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Bohatý výběr užitkové a dekorativní keramiky od více než 50 českých autorů.
 • Muzeum hlavního města Prahy

  Muzeum hlavního města Prahy

  Na Poříčí 52, Praha, 11000

  (ve vzdálenosti 7,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Hlavní budova muzea je architektonickým objektem zapsaným v seznamu kulturních památek České republiky. Byla postavena přímo pro Museum královského hlavního města Prahy v letech 1896 až 1898 v novorenesančním slohu podle návrhů architekta Antonína Balšánka. Jsou v ní představeny dějiny pražského území od pravěku do roku 1784 v kulturních, politických a hospodářských souvislostech. Unikátní exponát Langweilův model Prahy je bohužel do konce března 2007 uzavřen.
 • Zdravotnické muzeum

  Zdravotnické muzeum

  Sokolská 54, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 8,0 km od Dolce Villa Hotel)

  Zdravotnické muzeum je oddělením Národní lékařské knihovny. V prostorách muzea je instalovaná malá výstava, která prezentuje ukázky z jednotlivých fondů muzea a z darů, které Zdravotnické muzeum v posledních letech dostalo. Mohou ji shlédnout jednotlivci i menší skupiny po dohodě se zaměstnanci muzea.
 • Muzeum Policie České Republiky

  Muzeum Policie České Republiky

  Ke Karlovu 1, Praha, 12000

  (ve vzdálenosti 8,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Expozice muzea nabízí pohled na činnost a vývoj bezpečnostních sborů a složek na území našeho státu od jeho vzniku do současnosti včetně několika krátkých exkurzí do období Rakousko-Uherské monarchie. Je založena na prezentaci objektivních dokumentů a faktů, podložených více než jedním tisícem exponátů, z nichž mnohá technická, případně didaktická zařízení může návštěvník sám vyzkoušet, osmi sty fotografiemi a prakticky dvojnásobným množstvím textů.

  Otevírací doba denně mimo pondělí od 10.00 - 17.00 hodin

  Vstupné Dospělí - 30 Kč Děti, studenti, senioři - 10 Kč

 • Gotický sklep na Vyšehradě

  Gotický sklep na Vyšehradě

  V Pevnosti 159/5b, Praha, 12800

  (ve vzdálenosti 8,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Vyšehrad vznikl jako opevněné hradiště někdy v 10. století. Za vlády Vratislava II. se stal Vyšehrad knížecí rezidencí, bylo zesíleno jeho opevnění, vybudován zděný palác, založena bazilika sv. Vavřince, románská rotunda sv. Martina a Vyšehradskou kapitulu. Karel IV. přestavěl Vyšehrad v kamennou pevnost a připojil jej hradbami k Novému Městu Pražskému. Od poloviny 17. století se Vyšehrad proměňoval v barokní pevnost s vojenskou posádkou a v rukou vojenské správy zůstal do roku 1911, kdy byl předán městu. V kasematové části Vyšehradu zvané GOTICKÝ SKLEP vznikla stálá expozice Historické podoby Vyšehradu. Exponáty zapůjčil Archeologický ústav AV ČR a Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

 • Armádní muzeum

  Armádní muzeum

  U Památníku 2, Praha, 13005

  (ve vzdálenosti 8,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku národního osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do 3 celků. První zachycuje období první světové války 1914 - 1918, druhá část je věnována meziválečné Československé republice a jejím ozbrojeným silám a třetí výstavní prostor zachycuje období druhé světové války.

 • Muzeum pražského vodárenství

  Muzeum pražského vodárenství

  Podolská 15, Praha, 14000

  (ve vzdálenosti 8,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Expozice se nachází ve staré úpravně vody v Podolí a nabízí historický vývoj pražského vodárenství, sbírku vodoměrů a vodovodních armatur, historická čerpadla a jiné. Podolská vodárna je jednou z nejvýraznějších pražských industriálních staveb, která byla postavena na místě staré vodárny z konce 19. století v letech 1927 až 1929 podle projektu úspěšného architekta Antonína Engela, jenž má na svědomí třeba také urbanistické řešení pražských Dejvic.

  Stavba reprezentuje monumentální novoklasickou architekturu komponovanou do celistvých bloků a její vznik odstartoval začátek moderního úpravárenství vody v hlavním městě. Dnes už je však Podolská vodárna svou produkcí 12% pitné vody nejmenší výrobnou v metropoli a je spíše rezervním zdrojem v případě poruchy vodárny v Káraném či na Želivce. Vodárna v Podolí byla dvakrát rekonstruována. Na první rekonstrukci v 50. letech se podílel opět Antonín Engel, který tak mohl dokončit započaté dílo. Roku 1952 tady navíc vzniklo Muzeum pražského vodárenství, které zde sídlí dodnes. K další rozsáhlé rekonstrukci došlo v průběhu 90. let. O jedinečnosti monumentální stavby, která je jedním ze zásadních symbolů podolské čtvrti, hovoří fakt, že v roce 2000 uspěla v rámci kategorie průmyslové stavby v celostátní soutěži Stavba století a Česká televize jí ve svém seriálu Deset století architektury věnovala speciální díl.

  Do systému zásobování Prahy vodou dnes patří zejména vodní dílo Želivka, které je největší úpravnou vody na našem území. Pitná voda z Podolí se mísí s vodou hlavních zdrojů z Želivky a Káraného. Podolská vodárna s velmi dobrou kvalitou pitné vody dnes zásobuje svým výkonem část města, kterou nelze zásobovat z ostatních úpraven, jde zejména o Staré Město a Josefov a hodně podolské vody jde do vodojemů na Floře. Výkon Podolské vodárny bude významný při obnově vodovodních a kanalizačních sítí v historickém centru města. Optimální výkon vodárny je 500 l za sekundu, lze ho však zvýšit až na kapacitní výkon 2200 litrů za sekundu. Vodárna je také významným záložním zdrojem vody pro Prahu v případě havárie hlavních zdrojů

 • Karlin Studios

  Karlin Studios

  Křižíkova 34, Praha, 18000

  (ve vzdálenosti 8,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Po rekonstrukci tovární haly v Karlíně vznikl komplex uměleckých ateliérů a galerií. Je zde prostor pro 16 ateliérů, které jsou pronajaté vybraným umělcům.
 • Národní památník na Vítkově

  Národní památník na Vítkově

  U Památníku 1900, Praha, 13000

  (ve vzdálenosti 8,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Na vrchu zvaném Vítkov proběhla 14. července 1420 bitva, ve které husitská vojska, vedená Janem Žižkou, zvítězila nad křižáky. Na památku této bitvy se vrch začal nazývat Žižkov.

  Projekt Památníku národního osvobození, vytvořil arch. J. Zázvorka a v roce 1928 zahájil prezident Masaryk stavbu slavnostním výkopem. Hrubá stavba byla ukončena v roce 1932. Návrh jezdecké sochy Jana Žižky vznikl po roce 1931. Až po dvaceti letech byla socha odlita. Slavnostně byla odhalena v roce 1950, ve výroční den husitské bitvy. Na Vítkově vzniklo monumentální dílo a další dominanta vnitřní Prahy. Památník byl rozšířen o přístavbu k uctění hrdinů II. odboje. Ta však byla zpřístupněna až v roce 1955, jako Síň Rudé armády. V roce 1953 zde bylo otevřeno Mauzoleum Klementa Gottwalda a začaly zde být ukládány ostatky dalších komunistických funkcionářů. Gottwaldův hrob byl udržován do roku 1962, kdy byla jeho mumie zpopelněna. Po listopadu 1989 byly ostatky komunistických funkcionářů odevzdány pozůstalým. Národní památník byl uzavřen, navštívit jsme jej mohli jen při několika veřejných akcích. V roce 2000 předalo ministerstvo kultury ČR Památník Národnímu muzeu.

 • Galerie eS

  Galerie eS

  Nuselská 5, Praha, 14000

  (ve vzdálenosti 9,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Prodejní galerie obrazů, grafiky a plastik současných autorů (A. Born, K. Demel, E. Mansfeldová, V. Preclík, J. Viková, J. Volf a další).
 • Galerie a atelier Flora

  Galerie a atelier Flora

  Přemyslovská 29, Praha, 13000

  (ve vzdálenosti 9,6 km od Dolce Villa Hotel)

  ODĚVNÍ GALERIE - autorské originály českých výtvarníků z přírodních materiálů, oděv i úplet, šperk, keramika Maříž, sklo, grafika, fotografie, oděvní doplňky, design.
 • Galerie Deset - Waldesovo muzeum

  Galerie Deset - Waldesovo muzeum

  Moskevská 262/57, Praha, 10000

  (ve vzdálenosti 10,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerie nabízí díla současných českých umělců, jejich obrazy, grafiky a plastiky. Mimo stálou expozici jsou zde realizovány autorské výstavy jednotlivých umělců ze všech oblastí výtvarného umění.
 • Plynárenské muzeum

  Plynárenské muzeum

  U Plynárny 500, Praha, 15400

  (ve vzdálenosti 11,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Pražská plynárenská otevřela v historické budově areálu Plynárenské muzeum. Expozice ukazuje počátky a vývoj plynárenství, modely výrobních zařízení a plynojemů, staré plynoměry, sbírku plynových spotřebičů a další zajímavosti. Termín návštěvy muzea je třeba předem dohodnout.

 • První pražské hasičské muzeum

  První pražské hasičské muzeum

  V Úvoze 10 / 155, Praha, 15000

  (ve vzdálenosti 11,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Expozice výzbroje, výstroje, písemností, medailí, nášivek a vývoj protiplynové služby. Soukromá sbírka pana Zbyňka Vožniaka, kterou vytvářel více než 25 let.

  Muzeum není a nebude zatím běžně přístupné. Lze jej navštívit pouze po předchozí telefonické dohodě.

 • Galerie PRE

  Galerie PRE

  Na Hroudě 1492/4, Praha, 10000

  (ve vzdálenosti 11,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Galerii najdete v budově B v areálu Pražské energetiky, a. s.. Jsou zde k vidění umělěcká díla českých malířů, grafiků, fotografů, sochařů apod.
 • Galerie Cesty ke světlu - Křišťálová čajovna

  Galerie Cesty ke světlu - Křišťálová čajovna

  Zakouřilova 955/9, Praha, 14000

  (ve vzdálenosti 14,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Unikátní umělecký interiér s obrazy a světelnými objekty z krystalů Zdeňka Hajného. Součástí galerie je také expozice děl předních českých výtvarníků M. Eremiášové, J. Š. Fialy, O. a M. Hudečkových, J. Kristoforiho, J. Nálepy, J. Skřivánka, J. Šerých, O. Zoubka a dalších.
 • Letecké muzeum Kbely

  Letecké muzeum Kbely

  Mladoboleslavská, Praha, 19700

  (ve vzdálenosti 14,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum se nachází v areálu historického vojenského letiště Praha - Kbely a jeho expozice se vztahuje k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Ve svých sbírkách má na 275 letadel z nichž 85 je vystaveno ve čtyřech krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům.

  Otevírací doba květen–říjen, denně mimo pondělí 10.00 – 18.00

  Vstupné zdarma

 • Národní galerie-zámek Zbraslav

  Národní galerie-zámek Zbraslav

  Bartoňova 2, Praha, 15600

  (ve vzdálenosti 15,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Původně cisterciácký klášter založil v roce 1292 Václav II. V gotickém klášterním chrámu bylo umístěno pohřebiště přemyslovské dynastie. V 18. století byl klášter přestavěn podle návrhů Jana Blažeje Santiniho-Aichla a Františka Maxmiliána Kaňky. V roce 1910 koupil bývalý klášterní velkostatek průmyslník Cyril Bartoň z Dobenína, který jej přebudoval v obytný zámek. Národní Galerie zde vystavuje sbírky orientálního umění: Umění Japonska-Umění laku od 16. do 19. století, Sbírka Rainera Kreissla, Umění Číny-keramické nádoby s malovaným abstraktním dekorem a ukázky jedinečných bronzových nádob, Umění jihovýchodní Asie-buddhistické sochařství, Umění Tibetu, Umění Indie-Buddhistické umění, Umění islámu-sbírky koberců, umění kovu a knižního umění.
 • Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

  Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

  Hušká 1375, Kladno, 27201

  (ve vzdálenosti 16,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum regionálního charakteru. V nově otevřené budově Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně najdete expozice Pravěk Kladenska a Od tvrzí k baroknímu zámku.  Muzeum dále nabízí prohlídky rotundy sv. Petra a Pavla na hradišti Budeč u Zákolan poblíž Kralup nad Vltavou.

  Otevírací doba út-pá: 9,00-12,00 a 13,00-17,00, so-ne: 13,00-17,00

  Vstupné dospělí 30,- Kč senioři, studenti, děti, předplatitelé časopisu Dějiny a současnost 15,- Kč rodinné vstupné (2 dospělí a děti) 70,- Kč školáci ve skupině 10,- Kč/1 žák (pedagogický doprovod zdarma). Zdarma držitelé průkazů ZTP, ZTP-P, AMG, NPÚ

  Muzeum provozuje také rotundu sv. Petra a Pavla na Budči u Zákolan. Termíny prohlídek v sezóně 2007: 19., 20., 26. a 27. května 2., 3., 9., 10., 16., 17., 23., 24. a 30. června 1., 5., 6., 7., 8., 14., 15., 21., 22., 28. a 29. července 4., 5., 11., 12., 18., 19., 25. a 26. srpna 1., 2., 8., 9., 15., 16., 12., 23., 28., 29. a 30. září Provádí se v době od 9 do 16 hodin. 28. září: Svatováclavské slavnosti 29. září: Národní svatováclavská pouť na Budeč začátek v 10:30 hodin před rotundou sv. Petra a Pavla.
 • Památník Antonína Dvořáka

  Památník Antonína Dvořáka

  Nelahozeves 12, Nelahozeves, 27751

  (ve vzdálenosti 17,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Skladatelův rodný dům s expozicí o jeho životě a díle. Důraz je položen na dobu jeho dětství a mládí, které Antonín Dvořák strávil v Nelahozevsi. Památník byl zpřístupněn veřejnosti roku 1951. Roku 1997 proběhla rekonstrukce druhé budovy Památníku (bývalého obchodu) do podoby z času skladatelova života. Přestože se autentických památek ze skladatelova dětství a mládí dochovalo velmi málo, působí osobní kontakt s prostředím, které A. Dvořáka ovlivnilo na celý život, velmi silným dojmem.
 • Hornický skanzen MAYRAU

  Hornický skanzen MAYRAU

  Vinařice, 27307

  (ve vzdálenosti 18,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Skanzen svým návštěvníkům nabízí prohlídku technických památek zaměřených na dokumentaci a prezentaci hornické činnosti na Kladensku a Slánsku. - prohlídky po památkově chráněném dole Mayrau s výkladem a videoprogramem. - kolekce 3 těžních strojů v původních strojovnách - secesní těžní stroj firmy Ringhoffer Praha z roku 1905, těžní stroj Robert z roku 1932 a těžní stroj Koeppe z roku 1905. - budova dýmnice s expozicí báňského záchranářství, důlní měřičství a expozice důlních prostor tématicky zaměřená na zdolávání důlních ohňů. - Homole - cca 130 m důlních děl s expozicí komplexně mechanizovaného stěnového porubu, frontální zátinka, důlní doprava, přetlaková komora atd. - řetízkové šatny Náraží jámy Robert - lampovna a známková kontrola - volné prostranství - části výztuže, důlních strojů a zařízení. - vyhlídku z bývalé budovy záplavu – prohlédnete si areál dolu a okolí s ptačí perspektivy. - služby: Poradenství - cestovní ruch Kladno a okolí, hornické naučné stezky apod. , suvenýry, občerstvení. Otevřeno: Celoročně Po-Ne od 9 do 15 hodin Vstupy každou celou hodinu DŮLEŽITÉ INFORMACE : Doprava: Bus Kladno - Slaný tam 8.05, 10.05 hod. zpět 11.54, 13.17 hod. Bus Slaný - Kladno tam 8.55 zpět 11.31 hod. Vlakem z Kladna na zastávku Kladno - Švermov a poté pěšky.
 • Solvayovy lomy

  Solvayovy lomy

  Svatý Jan pod Skalou, 80265

  (ve vzdálenosti 21,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Kousek od Svátého Jána pod Skalou se nachází Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu – Skanzen Solvayovy lomy. Jedná se o už uzavřený lom. Je zde možné shlédnout těžební stroje a svézt se důlním vláčkem. Nachází se v nádherné a tiché přírodě. Je vhodné spojit návštěvu skanzenu i s vyhlídkou na Svatého Jána. Je to od sebe vzdálené cca 1km chůze lesem po hřebeni.

 • Wax muzeum Karlštejn

  Wax muzeum Karlštejn

  Karlštejn 173, Karlštejn, 26718

  (ve vzdálenosti 21,5 km od Dolce Villa Hotel)

  První muzeum voskových figurín bylo otevřeno v březnu roku 1997 a na jeho exponátech pracují výhradně čeští sochaři, architekti a vizážisté. Pod hradem Karlštejn je prezentována expozice historického průřezu českými dějinami a českou státností. Seznamuje se slavnými postavami českých dějin v dobovém prostředí. Muzeum má celkem tři pobočky. V Karlštejně, v Praze a v Českém Krumlově.
 • IC Knihovny V. Štecha

  IC Knihovny V. Štecha

  Masarykovo náměstí 159, Slaný, 27401

  (ve vzdálenosti 21,9 km od Dolce Villa Hotel)

  květen - září: Po - Pá 9:00 - 17:00 So 9:00 - 14:00 listopad - březen: Po - Pá 9:00 - 16:00 en-de
 • Skanzen dřevěného uhlí

  Skanzen dřevěného uhlí

  Lhota, 82280

  (ve vzdálenosti 24,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Historie pálení dřevěného uhlí na Křivoklátsku spadá do dávné minulosti, do doby přibližně 500 let před naším letopočtem. V té době přichází na naše území Keltové a s nimi i vyspělá kultura. Tento národ dal základ zdejšímu zpracování železné rudy a zároveň pálení dřevěného uhlí, bez něhož se toto odvětví neobešlo. Dříve bývalo uhlí používáno i v mnoha každodenních činnostech obyvatelstva. Na Křivoklátsku tak byly položeny základy řemeslu, které využívá zdejší bohaté zásoby dřeva i v nepřístupných místech. Pálení uhlí se zde nepřetržitě provozuje až do dnešních dob a stalo se místní tradicí. Ve skanzenu návštěvníky čeká seznámení s historií a současností výroby dřevěného uhlí na 14 naučných tabulích Ukázky typů milířů, nářadí, pomůcek a vybavení k práci a životu uhlíře. Nahlédnutí do ostatních řemesel s lesem a uhlím spojených. Ukázky současné technologie výroby. Exkurze s výkladem pro všechny stupně škol a okruhy zájemců. Občerstvení s posezením, prodej suvenýrů i odborných publikací. Prodej dřevěného uhlí, briket ke grilování a podpalovačů.

   

  OTEVÍRACÍ DOBA: od 15. 4. do 30. 9. So a Ne:  10 - 17 hodin

 • Muzeum Českého krasu

  Muzeum Českého krasu

  Beroun, 26601

  (ve vzdálenosti 24,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum sídlí v Jenštejnském domě, který je architektonicky nejcennější památkou Berouna. Zabývá se historií Českého krasu, starých řemesel a jiných neméně historicky zajímavých činností a děl. Expozice typických barrandienských hornin je situovaná na dvoře Muzea Českého krasu v tzv. Geoparku Barrandien. Hlavním posláním expozice je seznámení s geologickou stavbou Barrandienu, a to i pro naprosté laiky. Venkovní expozice v podobě parku doplňuje geologickou expozici v interiérech muzea. V parku naleznete horniny rozmanitých typů a stáří. Vystavené exponáty doprovází tabulky s popisem a fotografiemi lokalit odběru. Vstup do geoparku je zdarma.

 • Regionální muzeum Jílové u Prahy

  Regionální muzeum Jílové u Prahy

  Masarykovo nám. 16, Praha, 25401

  (ve vzdálenosti 26,7 km od Dolce Villa Hotel)

  V krajině spojené s těžbou zlata naleznete regionální muzeum. Expozice má několik částí: Ostrovský klášter, Historie regionu a Zlato v České republice. V muzeum se pořádají výstavy a další kulturní akce. Zpestřením je rýžování zlata na nádvoří v letních měsících. Součástí muzea je i veřejnosti přístupná Štola sv. Josefa v 3km vzdáleném Dolním Studeném.
 • Muzeum - Říčany

  Muzeum - Říčany

  Praha, 25101

  (ve vzdálenosti 27,0 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum - výstavy a expozice se mění cca 6x do roka. Každou výstavu doprovází beseda, přednáška nebo jiná akce. Expozice, výstavy a většina akcí muzea je v současné době ve vile Růžence (Rýdlova 14), 7 minut volné chůze od nádraží ČD (spoj Praha-Benešov každých 30 minut, mimo dopravní špičku až 1 hodinu), od zastávky autobusů na Masarykově náměstí také asi 7 minut, 15 minut chůze od autobusových zastávek na Černokostelecké ulici. Instalace se mění s každou výstavou. Aktuální informace získáte pod níže uvedeným odkazem.
 • Muzeum Mělník

  Muzeum Mělník

  Náměstí Míru 54, Mělník, 27601

  (ve vzdálenosti 28,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum Mělník je jedním z nejstarších muzeí v České republice. Vzniklo v roce 1888. Od roku 1999 sídlí v kapucínským klášterem. Expozice přibližuje historii, přírodu Mělnicka, pohled do světa hraček a loutek a především dvě specializace - historii výroby kočárků v Čechách a české vinařství. Nově vybudovaná expozice kočárků je v samostatné budově, jen asi 100 m od kláštera. Je zde ve dvou patrech nainstalován průřez historií výroby a vývoje kočárků od poloviny devatenáctého století, do sedmdesátých let století dvacátého.
 • Vojenské technické muzeum Lešany

  Vojenské technické muzeum Lešany

  Lešany, 80185

  (ve vzdálenosti 32,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Vojenské muzeum je situováno nedaleko Týnce nad Sázavou, mezi obcemi Lešany a Krhanice, v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. V současné době zahrnuje expozice více než 450 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných nákladních a osobních vojenských vozidel, některých strších více než 100 let. Muzeum se tak řadí mezi nejvýznamnější instituce svého druhu na světě! Pravidelně zde probíhají akce pro širokou veřejnost s představením vojenské techniky v pohybu. Muzeum je otevřeno po dobu letni sezony a to: červen a září pouze o víkendech 9.00 – 17.00 červenec a srpen od středy do neděle 9.00 – 17.00 Vstupné je zdarma.
 • Vojenské muzeum Zdice

  Vojenské muzeum Zdice

  Zdice, 26751

  (ve vzdálenosti 33,6 km od Dolce Villa Hotel)

  U vzniku Vojenského muzea Zdice byl Klub vojenských historických vozidel K.V.H.V. L.R. 2001 Zdice. Do povědomí veřejnosti se klub zapsal zejména přehlídkami vojenské historické techniky. Naleznete zde expozice techniky a dioramat 2. světové války, konkrétně rozpracované na témata: - hranice ČSR 1938 - Stalingrad 1942 - vylodění spojenců v Normandii 1944 Muzeum se nachází v prostoru bývalých kasáren blízko nádraží. Je pro veřejnost otevřeno v období od 28. dubna 2007 do 28. října, každou sobotu a státem uznávaný svátek od 10:00 do 16:00 hodin.
 • Muzeum motocyklů Netvořice

  Muzeum motocyklů Netvořice

  Zelená 65, Netvořice, 25744

  (ve vzdálenosti 35,3 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum motocyklů Netvořice je součástí největší motocyklové sbírky sesterského muzea na Konopišti. V muzeu je vystaveno více než 200 exponátů - motocykly, automobily, stabilní motory, traktory, Velorexy, motocykly se sajdkárou a další exponáty. Otevřeno jaro, podzim So, Ne 9.00 - 17.00 v sezoně informace o provozní době na oficiálních stránkách muzea.
 • Městské muzeum Netvořice

  Městské muzeum Netvořice

  Netvořice 46, Netvořice, 25744

  (ve vzdálenosti 35,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Otevírací doba leden - březen, říjen - prosinec: úterý - pátek 10:00 - 15:00 hodin duben - červen: čtvrtek, pátek: 10:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00 hodin duben - srpen: sobota, neděle 10:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00 hodin červenec, srpen: středa - pátek 10:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00 hodin

  Muzeum v Netvořicích bylo přestavěno do dnešní podoby v roce 1931. Již roku 1919 působil v obci „Muzejní spolek“ s úkolem shromažďovat památky ze života obce. Chloubou muzea je sbírka týnecké kameniny. Od nuceného zániku spolku v roce 1952 je muzeum v péči obce. Její zásluhou došlo také v roce 1997 k rekonstrukci budovy i sbírek. Nedaleko muzea stojí zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů, založeného v roce 1882.
 • Muzeum Moto & Velo Přerov nad Labem

  Muzeum Moto & Velo Přerov nad Labem

  Přerov nad Labem, 28916

  (ve vzdálenosti 35,4 km od Dolce Villa Hotel)

  Soukromé muzeum historických bicyklů a motorek pana Tomáše Moravce. Stálou expozici bicyklů a motocyklů z let 1885 až 1955 tvoří více než 50 jízdních kol a 20 motocyklů s řadou unikátů. Fasinující technická řešení a patenty překvapí i ještě v dnešní době. V muzeu najdete i řadu dobových doplňků jako zvonky, výrobní štítky, zámky, světla, pumpičky, duše, sedla, brýle, plakáty a fotografie apod.
 • Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

  Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

  Přerov nad Labem, 28916

  (ve vzdálenosti 35,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Specializované muzeum lidové architektury bylo založeno roku 1967. Účelem vzniku skanzenu bylo zachovat historicky cenné objekty v prostředí v němž vznikaly a plnily svou funkci. V současné době je zde stálá expozice "Lid a lidová kultura středního Polabí 18. - 20. stol.". Otevřeno je v dubnu až říjnu denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hod. Poslední vstup do areálu 1 hodinu před uzavřením muzea.

 • Gottland

  Gottland

  Pražská 78, Jevany, 28166

  (ve vzdálenosti 35,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Gottland - muzeum a vilu Karla Gotta najdete v Jevanech nedaleko Prahy. V prostorách vily, kterou Karel Gott vlastnil již od roku 1969 (do roku 2005) je vybudována síň slávy a  prodejna suvenýrů a v neposlední zde můžete vychutnat atmosféru interiérů i zahrady, při jejichž návrhu byl Karel Gott hlavním architektem.

  Parkování je možné v nedaleké obci Vyžlovka za hotelem Praha.

  Otevírací doba Čtvrtek, pátek, sobota, neděle 10:00 - 18:00 hodin Poslední prohlídka začíná v 17:15 hodin

  Vstupné Dospělí - 147 Kč Děti a studenti do 18 let - 84 Kč Senioři nad 65 let - 126 Kč

  Vstupenky je možné rezervovat na ticket@gottland.cz

   

 • Památník Josefa Lady

  Památník Josefa Lady

  Senohraby, 25166

  (ve vzdálenosti 36,8 km od Dolce Villa Hotel)

  V nádherné krajině naleznete vesničku Hrusice, kde se nachází památník známého českého malíře Josefa Lady (1887 - 1957). Expozice Vás zavede do kouzelného světa jeho obrázků. Vedle díla tohoto oblíbeného českého tvůrce zde nalezenete i díla jeho dcery Aleny (1925 - 1992). Památník je vybudován v bývalé letní vile rodiny Ladovy (c. p. 115), obklopené velkou zahradou. Otevřeno je celoročně mimo pondělí vždy od 9.00 do 12.00 a od 13.00 - 17.00. Prohlídky jsou s průvodcem a začínají v každou celou hodinu. Poslední prohlídka vychází v 16.00.
 • Památník Karla Čapka

  Památník Karla Čapka

  Stará Huť 125, Stará Huť, 26202

  (ve vzdálenosti 38,4 km od Dolce Villa Hotel)

  V obci Stará Huť u Dobříše se nachází památník Karla Čapka. Empírový starý dům s jedním patrem byl místem prožití posledních let života slavného českého spisovatele Karla Čapka. Expozice ze života a díla známého mistra zahrnuje také informace o jeho manželce Olze Scheinpflugové a kamarádu Františku Peroutkovi.

  Otevírací doba duben - říjen denně kromě pondělí od 9,00 do 17,00 hodin

  listopad - březen pondělí až pátek od 9,00 do 16,00 hodin, soboty a neděle pro předem objednané skupiny

 • Archiv výtvarného umění

  Archiv výtvarného umění

  Nám. Smiřických 49, Kostelec nad Černými Lesy, 28163

  (ve vzdálenosti 39,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Archiv výtvarného umění (dříve Studijní archiv Galerie H) je nevýběrový soubor materiálů o současném českém a slovenském výtvarném umění. Občanské sdružení Archiv výtvarného umění vás srdečně zve na Dražbu staré keramiky, která se koná v rámci 16. Keramického dne 29. května 2004 ve 13.00 hodin v Kostelci nad Černými lesy na náměstí Smiřických čp. 39 Stovka dražených keramik je ukázkou různých forem, technik a způsobů zdobení, přehlídkou tradičního hrnčířského zboží ze středočeské oblasti. K vydražení jsou mimo jiné připravené mísy, zadělávačky, lívanečníky, rendlíky, ceďák, pokličky, bábovky, jahelníky, vánočky, hrnky a hrnce, pernice, sádláky, soudky, džbánky, krmítko, slánka a hrnky malované volným štětcem, hrnce zdobené stříkáním, mísa a hrnky s ovocnými motivy malovanými přes šablony, formy na pečení (beránek a vánočka) z Kahounovy dílny, výrobky dalších kosteleckých hrnčíren a keramických továren –, Jaroslava Jelínka, Jaroslava Stuchlíka, Aloise Vondráčka, Jaroslava Vondráčka, Josefa Živce ad. Keramiky připravené k dražbě jsou od poloviny května vystavené ve výkladcích České spořitelny a za okny domu čp. 39 na náměstí Smiřických v Kostelci nad Černými lesy. Dnes je Archiv výtvarného umění zřejmě největší takto specializovanou sbírkou, asi 100.000 katalogů, desetitisíce pozvánek, množství knih, časopisů, výstřižků, textů, fotografií, diapozitivů apod. Hlavním cílem stejnojmenného občanského sdružení je převzetí, rozšiřování a zpracování shromážděných archiválií. Pro úplné zpřístupnění pramenných materiálů vytvořil inženýr Karel Kužel nový informační systém abART.
 • Železniční muzeum Lužná

  Železniční muzeum Lužná

  Lužná, 27051

  (ve vzdálenosti 39,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Železniční muzeum se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V roce 1997 zde zahájil činnost spolek zabývajících se historií železnic. V červenci roku 1999 převzaly provoz muzea České dráhy. Exponáty tvoří převážně parní lokomotivy, osobní a nákladní vozy z různých období a v krytých expozicích spatříte nejrůznější předměty z historie železnic.

 • Muzeum Benátky nad Jizerou

  Muzeum Benátky nad Jizerou

  Zámek 49, Benátky nad Jizerou, 29471

  (ve vzdálenosti 40,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Regionální muzeum sídlí ve 2.poschodí renesančního zámku Benátky nad Jizerou. V přízemí zámku sídlí soukromé Muzeum hraček a v prvním patře je sídlo Městského úřadu Benátky nad Jizerou. Návštěvníci mohou zhlédnout stálé expozice: * síně Bedřicha Smetany a bratří Bendů, * Bronzový poklad, * Příroda Benátecka, * Tycho de Brahe, * obrazová galerie * interaktivní expozice Páni z Dražic * Keltové Další stálé expozice: Ve výstavní síni probíhají časové výstavy výtvarné, tématické, etnografické, ze sbírek, atd. a součástí nabídky je i interaktivní program.
 • Muzeum hraček Benátky nad Jizerou

  Muzeum hraček Benátky nad Jizerou

  Benátky nad Jizerou, 29471

  (ve vzdálenosti 40,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Soukromé muzeum hraček se nachází v přízemí zámku Benátky nad Jizerou. Expozice nabízí hračky české, německé, ale i japonské, čínské, francouzské i americké. Je zde možné vidět panenky, pokojíčky, šicí strojky, dřevěná i plechová auta, ale i pravěká zvířata na klíček. Ve druhém patře zámku sídlí ještě regionální Muzeum Benátky nad Jizerou.
 • Muzeum kamen

  Muzeum kamen

  Lysá nad Labem, 82736

  (ve vzdálenosti 40,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Soukromé muzeum specializované především na stará kamna se nachází v severní části obce Ostrá, kousek od místního nádraží. Vystaveno je asi sto kusů kamen různého stáří a další velké množství předmětů vztahujících se k vytápění.Tato expozice je dopněna o výstavu starých oděvů, kabelek,kuchyňských potřeb a dalších výrobků vztahujících se převážně k životu žen na počátku 20.stol.

  Otevírací doba duben-říjen, so-ne-, 9-16hod

 • Historická vesnice Ostrá

  Historická vesnice Ostrá

  Lysá nad Labem, 82736

  (ve vzdálenosti 41,0 km od Dolce Villa Hotel)

   Ve východní části obce Ostrá vybudovala firma Botanicus historickou vesnici, jež je replikou keltské osady. V osadě se koná řada kulturních akcí, jež jsou zaměřeny především na tradiční řemesla. Kromě toho je možné prohlídnout si repliky starých domů a navštívit zdejší bylinné zahrady.

  OTEVÍRACÍ DOBA denně kromě pondělí: 10:00 - 16:00

  VSTUPNÉ dospělí : 90,- Kč děti, studenti a důchodci: 50,- Kč

 • Městské muzeum Mšeno

  Městské muzeum Mšeno

  Mšeno, 27735

  (ve vzdálenosti 42,2 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum má statut pobočky Regionálního muzea v Mělníku. Expozice je umístěna ve dvou místnostech druhého patra zdejší radnice a je zaměřena na místní cechy s akcentem na ševcovské řemeslo a na zdejší významné rodáky A. Heřmana a J. L. Píče.
 • Rakovnická synagoga

  Rakovnická synagoga

  Vysoká ulice 232, Rakovník, 26901

  (ve vzdálenosti 42,7 km od Dolce Villa Hotel)

  Nejznámější židovskou kulturní památkou v Rakovníku je budova bývalé synagogy a nynější Rabasova galerie. Nachází se v ulici Vysoká čp. 232, západně od Vysoké brány.

  Původní barokní synagoga byla zřízena snad v letech 1763-64 přestavbou obytného domu (v němž bývala od r. 1736 modlitebna). Kolem roku 1792 byla synagoga přestavěna a zvětšena, roku 1865 byl hlavní sál synagogy znovu zvětšen. V roce 1920 byla budova poškozena požárem a opravou z roku 1927 získala dnešní podobu. Bohoslužby zde probíhaly do druhé světové války. Do roku 1950 byla synagoga využita jako sbor církve čs. husitské, nyní probíhá adaptace na koncertní síň. Ženská galérie je dnes od sálu zcela oddělena a využita jako výstavní místnost. V sousedící budově bývalé židovské školy a rabinátu sídlí Rabasova galerie.

  Otevírací doba galerie od úterý do neděle 10.00–18.00

 • Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku

  Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku

  nám. Obětavých 1, Rakovník, 26901

  (ve vzdálenosti 42,9 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum T.G.M. se nachází jihovýchodním směrem od Husova náměstí v Rakovníku, kousek za chrámem Svatého Bartoloměje. Dům je známý též jako Dům cisterciáků. Na místě současné budovy muzea v Rakovníku stával původně farní dům vystavěný v 16.století a zničený v době třicetileté války. V roce 1781 zde postavili cisterciáci z Plas dům, jenž měl sloužit členům řádu k odpočinku při jejich častých cestách do Prahy. Po zrušení řady klášterů ztratila budova svého majitele. Jeden z názvů "ve fabrice" připomíná, že tu byla několik let umístěna textilní továrnička. Později se do budovy nastěhoval poštovní úřad. Stavba postupně chátrala a stala se domovem rakovnické chudiny. V roce 1928 zakoupila rakovnická spořitelna chátrající objekt pro účely muzea. Od roku 1936 do současnosti slouží budova muzejním účelům. Po přejmenování na Muzeum T.G.M. se pro Dům cisterciáků vžilo označení Renerovo muzeum. OTEVÍRACÍ DOBA: po: zavřeno út-ne 9:00 - 17:00 hodin červenec, srpen út-ne 9:00 - 18:30 hodin

 • Muzeum motocyklů Konopiště

  Muzeum motocyklů Konopiště

  Konopiště č.p. 30, Praha, 25601

  (ve vzdálenosti 43,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Motocyklové muzeum Konopiště Muzeum dokumentuje tovární výrobu a sportovní úspěchy českých značek ve 20.století. Největšími raritami jsou: motocykl Františka Šťastného na kterém byl vícemistrem světa, bílo-zlatá ČZ 500 Vatikán, Jawa boxer 420, expozice motocyklů pro plochou dráhu. Expozice je doplněna videoprojekcí a vítěznými cenami z vyhraných závodů.Společně se sesterským muzeem Netvoři jde o největší sbírku motocyklových veteránů v ČR .

  Otevírací doba Hlavní sezóna červen - září: 9.00 až 18.00 s průvodcem, otevřen hlavní vstup Zbytek roku: 10.00 až 18.00 vstup přes recepci pensionu Konopiště

 • Muzeum umění Benešov

  Muzeum umění Benešov

  Praha, 25601

  (ve vzdálenosti 44,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum umění je klasickým regionálním muzeem, zabývající se převážně sbírkotvornou, výchovnou a reprezentační činností. Bylo otevřeno v roce 1990 v secesním domě na Malém náměstí 74. Můžete zde shlédnout sbírky regionálního umění, umění Benešovska a české umění, umělecké fotografie, grafický design.
 • Památník Josefa Suka

  Památník Josefa Suka

  Křečovice 3, Křečovice, 80183

  (ve vzdálenosti 44,5 km od Dolce Villa Hotel)

  Expozice o životě a díle hudebního skladatele Josefa Suka v domě, kde žil a tvořil. Vystaveny jsou zde také dokumenty spojené s uměleckou činností Českého kvarteta. Dům č.p. 3 postavil skladatelův otec, který v Křečovicích dlouhá léta působil jako učitel, ředitel školy a varhaník. Po smrti Josefa Suka zde roku 1935 vznikl skladatelův Památník, který jeho syn roku 1951 věnoval státu. Objekt byl v letech 1996-97 rekonstuován.
 • Muzeum Zkamenělý les

  Muzeum Zkamenělý les

  Sladovnická ulice, Louny, 44001

  (ve vzdálenosti 47,1 km od Dolce Villa Hotel)

  Muzeum Zkamenělý les je unikátní muzeum a najdeme jej v baště středověkého městského opevnění z patnáctého století v areálu minigolfu. Toto zajímavé muzeum bylo otevřeno na konci minulého století (v polovině roku 1999) a nabízí pohled do milióny let staré historie středních a severních Čech. V muzeu jsou vystaveny exponáty zkamenělých stromů, větví i dřeva, které jsou staré 20-120 miliónů let. Pocházejí ze sbírky MUDr. Bořka Zasadila. Araukarity, jak se těmto exponátům odborně říká, se různě brousí, leští a užívají se k výrobě ozdobných předmětů a šperků. OTEVÍRACÍ DOBA: květen, červen, září: 12 - 17 hod červenec, srpen: 11 - 17 hod

 • Muzeum lidových staveb Kouřim

  Muzeum lidových staveb Kouřim

  Kouřim, 28161

  (ve vzdálenosti 47,6 km od Dolce Villa Hotel)

  Vznik Muzea lidových staveb v Kouřimi, pobočky regionálního muzea v Kolíně, je spojen s počátky výstavby vodárenské nádrže na Želivce. Budoucí vodní plocha přehrady měla zatopit některé zajímavé památky lidové architektury, včetně gotického kostela sv. Jana Křtitele v Dolních Kralovicích (okres Benešov). Bylo rozhodnuto několik vybraných staveb rozebrat a přemístiti na jiné místo. Tak začal v městě Kouřimi vyrůstat v r. 1972 záchranný regionální skanzen. S otevřením první části v roce 1976 byla koncepce výstavby změněna a záchranný skanzen získal funkci speciálního zařízení, zaměřeného na ukázky stavebních technik, užívaných v lidové architektuře celé České republiky.

 • Muzeum českého granátu v Třebenicích

  Muzeum českého granátu v Třebenicích

  Třebenice, 41113

  (ve vzdálenosti 47,8 km od Dolce Villa Hotel)

  Návštěvní doba: duben a říjen SO,NE od 10:00 - 16.00 hod. květen a září každý den mimo PO 10:00 - 16:00 hod. červen – srpen každý den mimo PO 9:00 - 17:00 hod.

  Muzeum českého granátu v Třebenicích na Litoměřicku nabízí ucelený přehled těžby a zpracování českého granátu, kolekci šperků z českého granátu včetně sady šperků Ulriky von Levetzow. Expozice je umístěna v bývalém luteránském kostele je doplněna přehledem historie města a okolí. Výlet je možné spojit s návštěvou impozantní zříceniny Košťálov a po zelené a žluté značce dojít do městské části Sutom, kde můžete podniknout zajímavou exkurzi do keramické dílny.
 • Galerie výtvarného umění Litoměřice

  Galerie výtvarného umění Litoměřice

  Michalská 7, Litoměřice, 41201

  (ve vzdálenosti 49,2 km od Dolce Villa Hotel)

  V galerii najdeme románské plastiky, obrazy tzv. Litoměřického mistra, barokní díla, ale i díla z dob modernějších. Galerie je otevřena od roku 1958 a sídlí v domě, který dříve sloužil k převážně obytným a hospodářským účelům.